O nas

W swojej ofercie posiadamy unikalne i niezwykle cenne produkty w skali światowej.

W swojej ofercie posiadamy unikalne i niezwykle cenne produkty w skali światowej.

Działalność prowadzona jest w trzech sektorach jako doradztwo mediowe przy planowaniu kampanii w ogólnopolskich mediach, dystrybucja ziemi okrzemkowej oraz przedstawicielstwo innowacyjnej metody termoizolacji cienkowarstwowej firmy BAUTER.

Praca w kilku branżach wymaga łączenia wielu działań. Dzięki temu jest to pasjonujące zajęcie, bo pozwala na ciągłą naukę, poznawanie nowych ludzi, miejsc, zjawisk – mówi właściciel Mariusz Ćwirta.

Flagowym produktem jest ziemia okrzemkowa amorficzna, która jest jednocześnie ekologicznym środkiem poprawiającym właściwości gleby, nawozem uniwersalnym, ma również działanie biobójcze, eliminuje pasożyty, grzyby, toksyny, pochłania dwutlenek węgla, poprawia pH gleby, ponieważ jest zasadowa, dzięki czemu zmniejsza konieczność nawożenia NPK i wapnowania, a nawozy są lepiej przyswajane. Reguluje wchłanianie wapnia i fosforu, szczerze, nie sposób wymienić wszystkich korzyści ze stosowania doglebowego i dolistnego ziemi okrzemkowej w rolnictwie, ogrodnictwie czy sadownictwie – tłumaczy pan Mariusz.

Natomiast termomodernizacja cienkowarstwowa systemu BAUTER, to rewolucyjna metoda w dociepleniach. Może być stosowana wewnętrznie lub zewnętrznie na wszystkich powierzchniach, bezbarwnie lub w kolorze. – Co najważniejsze dzięki niej osiągamy do 50 proc. oszczędności na ogrzewaniu, i do 70 proc. oszczędności na energii, a koszt wykonania i czas realizacji są bardzo konkurencyjne w porównaniu do tradycyjnych metod- mówi pan Mariusz.

Dla zobrazowania podam dwa porównania, warstwa 0,5 mm Systemu BAUTER ma lepsze parametry niż 20 cm styropianu czy wełny, biorąc pod uwagę również kwestie ekologiczne i zdrowotne dla mieszkających w nich ludzi – dodaje.

Zainteresowałem się tymi zagadnieniami podczas wieloletnich prac dla wydawnictw ogólnopolskich m.in. specjalizujących się w tematyce budowlanej, wnętrzarskiej oraz podczas studiów na prawie i dziennikarstwie. Można śmiało powiedzieć, że jest to moja misja życia, która jest oparta na kaizenowskiej i stoickiej filozofii oraz stylach życia slow life i work life balance. – mówi Mariusz Ćwirta.

Istota dotyczy ekologii i efektywności przy praktykach rolniczych i w budownictwie. Dlatego promujemy krzem obecnie będący niedocenianym pierwiastkiem, pokazujemy jego siłę i szerokie zastosowanie, ponieważ jest niezwykle ważny w procesach biochemicznych ludzi, zwierząt, roślin, gleby, a także innowacyjne rozwiązania w budownictwie – dodaje.”

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!