Innowacja w termoizolacji z systemem Bauter

Izolacyjność termiczna oznacza właściwości cieplne budynku, a szczegółowiej, zdolności przegród: okien, drzwi, ścian, dachu, stropów, do zatrzymywania ciepła wewnątrz. Możliwości, w których można zastosować izolację termiczną, jest wiele. System BAUTER wykorzystuje powłoki termoizolacyjno-refleksyjne, aby zapobiec przenoszeniu ciepła przez opór i promieniowanie.

Żeby wnikliwiej przyjrzeć się zagadnieniom dotyczącym termoizolacji obiektu, zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, warto najpierw omówić podstawowe pojęcia związane z przewodnictwem cieplnym i izolacją.
Ciepło to termodynamiczna ilość energii cieplnej, która przepływa z jednego systemu do drugiego, gdy między nimi występuje różnica temperatur. Ciepło jest przesyłane na drodze trzech różnych zjawisk fizycznych:

 • kondukcji (przewodzenie),
 • konwekcji,
 • promieniowania.

Izolacja termiczna jest zwykle stosowana w celu ograniczenia przenoszenia ciepła przez przewodzenie. To z kolei wymaga, aby obiekty były ze sobą w bezpośrednim kontakcie. Dotychczasowo dostępne produkty na polskim rynku, takie jak wełna, styropian czy piana poliuretanowa, działają na zasadzie opóźnienia przenikania energii poprzez wytwarzanie oporu. System BAUTER rewolucjonizuje branżę i proponuje inwestorom powłoki termoizolacyjno-refleksyjne w celu zapobiegania przenoszenia ciepła przez opór i promieniowanie.

BAUTER – efektywna redukcja emisji CO2

BAUTER to system termoizolacji cienkowarstwowej. Powłoka zbudowana jest z precyzyjnie dobranych mikrosfer, które są doskonałymi pułapkami dla długości fal odpowiadających promieniowaniu podczerwonemu. Ta długość fal (IR) niesie za sobą najwięcej energii cieplnej. Efekt tego działania generuje wysokie oszczędności klientom, redukując emisję CO2 w atmosferze.
Jak to działa? Utworzona bariera dla fal elektromagnetycznych (energii na poziomie do 95%) osiąga fenomenalny współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,000049 W/(m2·K). Tak wysokie parametry izolacyjności pozwalają zastosować grubość zaledwie 0,5 mm, aby skutecznie ocieplić dom zgodnie z aktualną regulacją ustawy państwowej. To wszystko wpływa na wysokie standardy techniczne i ekologiczne firmy BAUTER.

Większa oszczędność i potwierdzona skuteczność – rewolucja od firmy BAUTER

Firma posiada wszystkie niezbędne badania i certyfikaty dopuszczające do obrotu w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Dzięki temu zastosowanie systemu jest możliwe w najważniejszych sektorach takich jak:

 • budownictwo,
 • przemysł,
 • chłodnictwo,
 • ciepłownictwo,
 • rolnictwo,
 • transport.

Korzyści wykorzystania systemu BAUTER można zawrzeć w trzech punktach:

 1. Dwa razy cieplejszy dom.
 2. Do 50% oszczędności na ogrzewaniu.
 3. Do 70% oszczędności energii.

Praktycznym przykładem korzyści z zastosowania systemu firmy, jest stacja poligonowa mieszcząca się w Elblągu. Zestawiono na niej dwa kontenery morskie wielkości 40 FT, ustawione wzdłuż siebie z odstępem 4 m, tak aby kąt padania promieni słonecznych zawsze był taki sam. Kontener zbudowany jest z blachy, która stanowi doskonały przewodnik. Lewy kontener został pokryty dwiema warstwami powłoki BAUTER ROOF, o łącznej grubości nałożonych warstw 0,5 mm, zaś drugi kontener, zwykłą farbą nawierzchniową dla blach konstrukcyjnych. Efekt okazał się piorunujący.

Innowacja w termoizolacji z systemem Bauter

W zaizolowanym kontenerze do 95% promieniowania zostało odbite, a tylko 5% zaabsorbowane przez powierzchnię. Pomiar pokazuje aż dwukrotną różnicę temperatury. To wszystko jasno pokazuje, że spółka BAUTER działa proekologicznie, troszczy się o środowisko naturalne, wspiera projekty w zakresie odnawialnych źródeł energii, rozwoju nowoczesnej infrastruktury, zapobieganiu zanieczyszczeniom oraz skutecznie redukuje emisję dwutlenku węgla.

Innowacyjny system BAUTER

 • zmniejsza wpływ promieniowania słonecznego na niekontrolowane nagrzewanie się budynków,
 • eliminuje wchłanianie wody przez fasadę podczas opadów deszczu,
 • zapewnia lepszą wymianę resztkową pary wodnej z fasady,
 • zapobiega powstawaniu mikropęknięć w powierzchni fasady,
 • utrudnia powstanie alg oraz zabrudzeń powierzchni.

Może być stosowany na powierzchnie:

 • tynk akrylowy,
 • tynk cementowo-wapienny,
 • elewację mineralną,
 • konstrukcje metalowe.

BAUTER INSIDE

Produkt jest innowacyjną technologicznie powłoką przeznaczoną do izolacji pomieszczeń od wewnątrz. Powłoka tworzy nieprzepuszczalną barierę dla energii cieplnej, zachowując przy tym właściwości termoizolacyjne. Według przeprowadzonych badań laboratoryjnych, izolacja przy wykorzystaniu BAUTER INSIDE przyczynia się do wzrostu temperatury w pomieszczeniu o 3–5°C, co pozwala ograniczyć zużycie energii na poziomie nawet 50%. Jest to produkt w 100% ekologiczny i hipoalergiczny. Powłoka może mieć dowolny kolor, w zależności od upodobań klienta. Elastyczne właściwości skutecznie korygują mikropęknięcia na powierzchni ściany.

BAUTER INSIDE jest idealną alternatywą termomodernizacji i skutecznie rozwiązuje problem wewnętrznej izolacji budynków, w których nie mogą być zastosowane standardowe metody ocieplania. Niewielka grubość powłoki wpływa korzystnie na zachowanie pierwotnego metrażu budynku. Jest to szczególnie istotne w przypadku handlu nieruchomościami, w których każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej jest na wagę złota. Powłoka idealnie sprawdzi się w zabytkowych obiektach i wszędzie tam, gdzie dochodzi do strat energetycznych i nie można zastosować izolacji zewnętrznej. W takich sytuacjach najbardziej pokrzywdzeni są mieszkańcy, którzy jesienią i zimą skazani są, albo na zbyt niskie temperatury powietrza w mieszkaniach, albo na wysokie rachunki za ogrzewanie.

BAUTER OUTSIDE

To innowacyjna i ekologiczna powłoka o wyjątkowych właściwościach, przeznaczona do ochronnych aplikacji na niemal wszystkich podłożach na zewnątrz budynków. Unikalny skład produktu sprzyja poprawie bilansu energetycznego budynku poprzez odbijanie promieniowania od zaizolowanej powierzchni. Oprócz właściwości termorefleksyjnych, powłoka zapewnia właściwości termoizolacyjne na niespotykanym poziomie.
Produkt składa się z powłoki matowej, którą można barwić na dowolny kolor z palety NCS. BAUTER OUTSIDE można stosować przede wszystkim na powierzchniach betonowych i tynkowych. Powłoka tworzy osłonę zdolną do ochrony elewacji przed warunkami atmosferycznymi, a dzięki całkowitej wodoodporności doskonale sprawdza się również jako hydroizolator.

BAUTER ROOF

Firma oferuje powłokę stosowaną do izolowania dachówek i blachodachówek. Produkt zabezpiecza pokrycia dachowe przed korozją i poprawia refleksyjność chroniąc dachy przed przegrzewaniem się. Powłoki BAUTER ROOF stosowane do izolowania pap i gontów, poprawiają właściwości mechaniczne tych materiałów, uszczelniają i wzmacniają je, naprawiają też uszkodzenia nawet o szerokości 5 mm i znacznie polepszają refleksyjność.
Powłoka to zaawansowany technicznie, wysokowydajny płynny system izolacji termicznej i energooszczędnych pokryć dachowych. Produkt jest stosowany na większość pokryć dachowych, w tym beton i tynk. Po nałożeniu na powierzchnię będzie działał jako inhibitor rdzy, zatrzymując w ten sposób wszelką korozję stali i przekształcając tlenek żelaza w fosforan żelaza.
Produkty BAUTER są dostępne wyłącznie w autoryzowanych centrach dystrybucji BAUTER w 16 miastach w Polsce oraz wybranych krajach europejskich.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn

Ostatnie wpisy